Trending

Xiaomi redmi note 10 pro pili neden hızlı bitiyor

xiaomi redmi note 10 pro ve pil

Xiaomi Redmi Note 10 Pro’da, diğer Redmi 10’lar kendi fiyat aralıklarında kesinlikle çok cazip satın almalar ve rekabette benzersiz olan özellikler ve üstün bir his sunuyor.

Etkileyici özellikleri arasında güçlü Snapdragon işlemciler, iyi bir kamera ve 120 Hz’e kadar ultra hızlı HDR+ AMOLED ekranlar bulunur.

Redmi 10 hakkındaki geri bildirimlerin çoğu hem eleştirmenlerden hem de kullanıcılardan olumlu olsa da, cihaz aslında sorunsuz değil ve çoğu ilk günden beri mevcut.

Bunlar arasında ekran titremesi, yakınlık sensörü sorunları, Wi-Fi hatası, dokunmatik ekranın yanıt vermemesi, MIUI özelliklerinin olmaması, Widevine Trouble, ısınma ve son zamanlarda aramalar sırasında mikrofon sorunları yer alıyor.


Ancak, son güncellemeden sonra önemli bir sorun olarak bildirilen bir sorun, pilin bitmesidir. Birkaç cihaz sahibi, MIUI 12.5’ten sonra Redmi Note 10 Pro’nun gün boyu çalışamayacağını bildirdi. Bu, telefon yalnızca hafif şeyler için kullanılsa bile olur.

Pil, MIUI 12.5 ile daha da kötüleşti. Pil ömrü herkes için mi yoksa sadece benim için mi daha kötü? Daha önce kullandığımda telefon 2 gün gidiyordu şimdi 1 gün bile gidiyor.

redmi note 10 pro ve redmi 10 kullanıyorum ama çok hafif kullanımda bile… çoğu yazıyor redmi ürünü satın alıyor

Gece pil deşarjı da önemli ölçüde arttı. Birkaç kullanıcı, uyandıklarında pillerinin neredeyse %25’inin boş olduğunu gördüklerini bildirmiştir. İdeal olarak, bu yaklaşık %5 olmalıdır.

Neden %5 iken, örneğin Samsung a52 veya m52 sf gecede, aynı pil ile deşarj %0’dır. Çünkü işlemcileri enerji verimli değil.

Neyse ki, forum moderatörü şimdi sorunu zaten bildirdiklerini ve kullanıcıların gelecek güncellemeleri beklemeleri gerektiğini söylüyor.

Bu arada, forumun bu cihazların geliştiricileri ile olan yazışmaları aşağıdadır. İlgilenen herkes okuyabilir.

Şimdi, MIUI 12.5’in bir sonraki yapısının pürüzlü kenarları düzeltmek için daha fazla optimizasyon içermesi muhtemeldir. Bu arada, aşağıdaki kullanıcı tarafından önerilen geçici çözümleri deneyebilirsiniz.

Redmi Note 10 Pro pil boşaltma sorunları için geçici çözümler

Fabrika Sıfırlaması: MIUI 12.5 büyük bir güncellemedir ve forum moderatörleri, kullanıcılara sürekli olarak herhangi bir sorun olması durumunda cihazlarını sıfırlamalarını tavsiye etmektedir. Bu, «Ayarlar» -> «Telefon hakkında» -> «Ayarları sıfırla» aracılığıyla yapılabilir.


Bir gecede tek başına pilin yaklaşık %17-20’si boşaldı ve telefon her zaman sıcaktı, ardından telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım ve pil şimdi iyi çalışıyor. Pilin boşalması, kullanılmadan 4 saat içinde yaklaşık %1’dir.

Arka plan uygulamalarını sınırlayın: Bu, Ayarlar -> Pil -> Uygulama Pil Tasarrufu’na giderek yapılabilir.

Oradan sık kullanmadığınız uygulamaları seçin ve arka plan ayarını «Arka plan uygulamalarını kısıtla» veya «Arka plan etkinliğini kısıtla» olarak değiştirin. Arka plan uygulamalarını devre dışı bıraktıktan sonra pil daha iyi çalışır.

Redmi Note 10 Pro ve Redmi 10’u rahatsız eden pil tüketimi sorunlarıyla ilgili daha fazla gelişmeyi izlemeye devam edeceğiz, bu nedenle özel MIUI 12.5 hata izleyicimizi takip etmeye devam edin.

Redmi Note 10 ayrıca pil boşaltma sorunlarından da etkileniyor ve bu da kabul edildi. Etkilenen sürümün MIUI 12 mi yoksa MIUI 12.5 mi olduğu net değil ancak her halükarda sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor.

Добавить комментарий