Trending

Telefon kapatıldığında neden android’deki çalar saat çalmıyor

telefonda çalar saat

Android ve kullanıcılarına sunduğu olanaklar, geleceğe yönelik belirleyici bir adımdır. Milyonlarca uygulama mevcuttur. Uygun uygulama ile birçok aracı kullanabilirsiniz.

Bu gelişmiş bir hesap makinesi, çevirmen, doktor, mali müşavir, navigatör, çalar saat ve daha fazlasıdır.

Sadece en eski telefondan bildiğiniz veya alarm kurulduğunda telefonu otomatik olarak açtığınız fonksiyon çalışmıyor.


DİKKAT: Telefon kapalıyken çalışan bir çalar saat ile ilgileniyorsanız, yapmanız gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz — Bunu daha önce anlattım, bu yüzden burada tekrar etmeyeceğim.

Nokia 3310 gibi, kapalı olmalarına rağmen alarm saatinde ayarlanan saatte kendi kendine açılabilen eski telefonları hatırlayabilirsiniz. Neden android ile uyumlu olamıyor?

Android çalar saat başka bir hikaye

Ne yazık ki, Android telefonların büyük çoğunluğu alarm kurulmuş olsa bile açılmayacaktır. Bu tamamen normal bir davranıştır. Bu, bir arama durumunda kimseyi uyandırmamak için geceleri akıllı telefonlarını veya tabletlerini kapatmak isteyenler için üzücü bir haber.

Bazı telefonların (Huawei gibi) kendilerini içerdiği bildiriliyor. İçerenler aslında tamamen devre dışı değildir. Telefonların büyük çoğunluğu (buna katılmayanlarla henüz tanışmadım) alarm saati geldiğinde kendi kendine açılmıyor.

Alarmın çalmamasının sebebi ise androidin tamamen kapalı olmasıdır. Eski modellerde, bir kapanma gibi görünse de, aslında beklemede kaldılar.

Androidlerde en önemli konulardan biri doğru güç yönetimidir, bu nedenle telefon kapatılırsa tamamen kapanır, bu sırada pil bitmez (telefonu birkaç ay kapalı bırakmak pili bir » doğal yol).

Bu sorunu aşmak teknik olarak mümkün ama telefonda çok fazla değişiklik gerektiriyor (örneğin kök haklarını almak), bu yüzden aşağıda size bu soruna çok daha basit bir çözüm sunacağım.

Uçak modu, belirli bir zamanda alarmı tetiklemek üzere telefonunuzu kapatmak için en iyi çözümdür. Geceleri telefonunu sık sık kapatan insanlardan biriyim. İlk androidimi aldığımda ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım. Neyse ki, herhangi bir telefonda bulunan Gece Uçuş Modu’nu açarak bu sorun kolayca aşılabilir.


Uçuş modunda herhangi bir arama veya mesaj uykunuzu rahatsız etmeyecek ve en önemlisi alarm saatiniz ayarlanan saatte çalacaktır.

NOT: Dahili çalar saat harika bir işlevsellik ile parlamaz, ancak oyun pazarında daha gelişmiş çözümler bulabilirsiniz. İyi şanlar.

Добавить комментарий