Trending

Bluetooth üzerinden iPhone’dan Android’e nasıl dosya aktarılır: kişiler, fotoğraflar, mesajlar, müzik, uygulamalar

iphone ve android'de bluetooth

Bluetooth dahil olmak üzere iPhone’dan Android kişilerine, fotoğraflara, mesajlara, müziğe, uygulamalara dosya aktarmak için sayısız seçenek vardır.

İPhone’larda olmasına rağmen, android’e veri aktarımı engelleniyor. Kilidi açabilirsiniz — buna jailbreak denir.

iTunes’u her iki cihazda da kullanmanın başka bir yolu. Android için Dosya Aktarımı ve iPhone için iTransfer gibi bir üçüncü taraf uygulamasını da kullanabilirsiniz. Sadece veri aktarımı uğruna kimsenin jailbreak yapmayacağını hemen varsayabilirim.


Tek tık uzakta değil — çoğu kişi Dosya Aktarım Kablosu uygulamasını kullanmayı tercih eder, ancak bunu kablosuz olarak yapabilirsiniz.

Bunu bir bilgisayar ve iTunes kullanarak yapabilirsiniz. Başka bir yol da kablosuz ağ bağlantısı kullanmaktır.

Evde veya işte zaten bir kablosuz ağınız varsa, Android cihazınızı bu ağa bağlayabilir ve bu şekilde veri aktarabilirsiniz.

iphone’dan android’e veri aktarmak için herhangi bir uygulama var mı

Yöntem, ilgili belirli cihazlara ve uygulamalara bağlı olduğundan, bu sorunun evrensel bir cevabı yoktur.

Bluetooth’un bu iki farklı sistem arasında çalışmamasının birkaç olası nedeni vardır.

Bir olasılık, cihazların, uyumluluk ve bağlantı sorunlarına neden olabilecek farklı Bluetooth sürümlerini kullanmasıdır.

Ayrıca, bir telefondaki bazı uygulamalar veya ayarlar, başka bir telefondaki Bluetooth’u engelleyebilir ve bu da sorunlara neden olabilir.

Fotoğraf ve videolar iPhone’dan Android’e nasıl aktarılır

Bir yol, iMazing veya iTunes Dosya Paylaşımı gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır. Başka bir yol da resmi Apple iCloud hizmetini kullanmaktır.

Kullanılabilir birçok dosya paylaşım uygulaması vardır, ancak sizin için en iyisi ihtiyaçlarınıza bağlı olabilir. Bazı popüler seçenekler arasında OneDrive, Google Drive ve Dropbox bulunur.


Genel olarak iPhone, AirDrop kullanarak Bluetooth üzerinden dosya gönderebilir. Samsung’un AirDrop’a muadili «Samsung Link» olarak adlandırılır.

Dosyayı göndermek istedikleri kişiyi veya grubu seçerek yakınınızdaki diğer kişilerle dosya paylaşmanıza olanak tanırlar.

Bluetooth iPhone ile dosya paylaşabilir misiniz

Evet, Bluetooth ile dosya gönderebilirsiniz. Bluetooth yazılımını cihazınıza yüklemeniz ve telefonunuzla eşleştirmeniz gerekecektir.

Bunu yapmak için android ve iPhone’unuzun aynı bluetooth ağına bağlı olduğundan emin olun. Ardından, Android’de aktarmak istediğiniz fotoğrafları belirtin.

iPhone’da, aktarmak istediğiniz fotoğrafları içeren albümü seçin. Üç nokta simgesine dokunun ve Kopyala’yı tıklayın.

Paylaş düğmesini tıklayın ve Bluetooth’u seçin. Sistem sizden verileri nereye göndereceğinizi belirlemenizi isteyecektir.

Добавить комментарий