Trending

Xbox 360 joystick / gamepad telefona nasıl bağlanır

oyun çubuğu xbox 360

Birçok mobil oyun Xbox 360 denetleyicisini destekler ve kolay yol, telefonunuza bir Xbox 360 oyun çubuğu/oyun kumandası bağlamaktır.

Artık Google mağazasında (oyun pazarı) sadece zaman öldürmek için basit oyunlar değil, aynı zamanda onlarca hatta yüzlerce saat daha kapsamlı oyunlar bulacaksınız.


Telefonlar ayrıca Stardew Valley gibi PC, PS4 veya Xbox 360 konsollarından bilinen popüler oyunların dönüşümlerini de alır. Bu sadece dokunmatik ekranda oynamak en uygun ve eğlenceli değil. Bu yüzden joystick’e bağlanmalıdır.

Hepsi bu değil. Android 9 veya android 10’a sahipseniz, ek uygulamalar olmadan anında içeriğini büyük bir TV ekranında görüntüleyebilirsiniz. Elbette, kumandanızda Bluetooth bulunmalıdır (ilk modellerde bu seçenek yoktu).

Telefonunuza Xbox 360 Denetleyicisi Nasıl Bağlanır

Bu nedenle, bir Bluetooth denetleyicisi bağlamak için Bluetooth bağlantılı bir denetleyici modelinizin olduğundan emin olmanız gerekir.

Android veya iOS cihazınızda Ayarlar uygulamasına gidin ve ardından Bluetooth bağlantıları sekmesine gidin. Android: Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth. iPhone: Ayarlar > Bluetooth. Bluetooth ayarlarında, Bluetooth’u etkinleştirmek için kaydırıcıyı açık konuma getirin.

Telefonunuz bağlı cihazları aramaya başlayacaktır. Oyun kumandanızı eşleştirmek için şu adımları izleyin: Xbox logo düğmesine basarak oyunu açın.

Kasanın üst kısmında eşleştirme düğmesini bulacaksınız. Cihaz eşleştirme moduna girmek için yaklaşık 3 saniye basılı tutun. Eşleştirme modundaki joystick, komşu cihazlar tarafından görülecektir.

xbox360 denetleyicisi

Yakınlarda bulunan cihazlar listesinde «Xbox Kablosuz Denetleyici»yi arayın. Orada değilse, bluetooth’un açık olduğundan ve denetleyicinin eşleştirme modunda olduğundan emin olun.

Eşleştirme modunu, tabletteki Xbox logosunun sabit bir şekilde yanmaması, ancak hızlı bir şekilde yanıp sönmesi gerçeğinden anlayacaksınız.


Cihaz listesinden bir joystick seçin. Bluetooth cihazları anlamsız kimlikler altında görünüyorsa ve adları görüntülenmiyorsa, joystick simgesi olan bir cihaz arayın.

xbox 360 denetleyicisini bağlayın

Listeden gamepad’inizi seçin. Herhangi bir eşleştirme kodu girmenize gerek yok — her şey otomatik olarak gerçekleşecek.

Eşleştirme tamamlandıktan sonra dilediğiniz oyuna başlayabilir ve tabletinizde oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, tüm oyunların denetleyicileri desteklemediğini unutmayın. İyi eğlenceler!

Добавить комментарий