Trending

Samsung telefon siyah ekran ama çalışıyor

Samsung telefonda neden siyah ekran

Samsung a51, a50, a70 a30, a10, a40, a31, a7, j7, a5’iniz siyah bir ekrana sahipse ancak telefon çalışıyorsa, çalışmasaydı daha kötü olabilirdi. Neden? Niye? Bu davranış donanımın zarar gördüğünü gösterdiğinden, örneğin matris (arka ışık) bozuldu.

Bazen siyah bir ekrana bir el feneri tutarsanız bunun tam olarak ne olduğunu öğrenebilirsiniz ve orada karanlıkta bir şeyi ayırt edebilirsiniz.

Sadece bu, küçük bir aksaklık veya ürün yazılımı hatası nedeniyle de meydana gelir, uygulamalar çökmüş ve telefonun performansını etkilemiş ve sistemin çökmesine neden olmuş olabilir, son bir güncelleme bazı sistem dosyalarını bozmuş ve tutarsızlıklara neden olmuş olabilir.


Telefonun tamamen kapandığı ve güç düğmesine bastığınızda veya şarj cihazına bağlandığınızda yanıt vermediği asıl sorunun aksine, genellikle BSoD olarak adlandırılan siyah bir ekran, telefonu ve diğer tüm donanımları açık bırakabilir. bileşenler, ekran veya görüntü dışında beklendiği gibi çalışıyor.

BSoD olup olmadığını hemen anlamanızı sağlayan işaretlerden biri, mesaj veya çağrı alırken telefonun kapanması veya bildirim LED’inin zaman zaman yanıp sönmesidir.

Bir Samsung telefonda böyle bir olayın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, basit bir yazılım sıfırlaması sorunu çözmek için çalışmayabilir, ancak ihmal etmemelisiniz.

a51, a50, a70 a30, a10, a40, a31, a7, j7, a5 telefon cihazlarına sahip okuyuculardan yüzlerce mesaj aldım ve bildirdikleri en yaygın sorunlardan biri, samsung telefonun çalıştığı ancak ekranın siyah olduğu zamandır.

Bazıları telefonun az önce kapandığını ve artık açma/kapatma tuşuna basmaya veya basılı tutmaya yanıt vermediğini söyledi.

Diğerleri bu saldırının güncellemeden sonra gerçekleştiğini ancak yalnızca ekranın kapandığını ve cihazın hala mesaj ve arama aldığını veya yeşil bir gösterge bildirimi olduğunu belirtti.

Aslında, bu tipik bir BSoD semptomudur. Ekran siyah, bildirim ışığı yanıyor veya aralıklı olarak yanıp sönüyor ve telefon gerçekten de mesaj veya arama alabilir, ancak ekran siyahtır.

Okurların bir kısmı, özellikle telefonu yeni almış olanlar, şimdiden panik halinde olduklarını söylediler.

Bu sorun karmaşık görünebilir, ancak siyah ekranın fiziksel hasar veya sıvı hasarından kaynaklanmaması koşuluyla düzeltilmesi aslında çok kolaydır.

Bunu düzeltmek için Samsung telefonunuzda kolay bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir: hem sessize alma hem de açma düğmesini aynı anda 10 saniye basılı tutun.

Bu prosedüre zorunlu yeniden başlatma diyoruz. Çıkarılabilir bir güç kaynağı kullanarak pili telefondan çıkarmakla aynı etkiye sahip olan pilin bağlantısının kesilmesini simüle eder.

Cihazın hafızası, sebebinin sadece bir aksaklık olması şartıyla, çalışmayan bir telefonu hayata döndürmek için güncellenecektir. Sadece başarısız olursa, bu şekilde tekrar deneyin.

— Bırakmadan daha sessiz bir sese basın ve basılı tutun.

— Daha sessiz hale getirmek için basılı tutarken AÇIK düğmesini basılı tutun.

— 2 düğmeyi 10 saniye basılı tutun.

Bu temelde ilk prosedürle aynı etkiye sahiptir, yalnızca başlangıçta ON düğmesine basarak samsung’un açılmasını tetiklemeden önce daha sessiz hale getirin ve basılı tutun.

samsung telefonda basma düğmesi

Önce gücü basılı tutarsanız, Samsung’un bunu yapmak için kodlanmış olduğu için hemen yanıt vereceğini unutmayın.


Bu olduğunda, ses kısma ve güç kombinasyonları hiçbir zaman düzgün çalışmayacaktır, bu nedenle açma / kapatma tuşunu basılı tutmak ürün yazılımı hatası hakkında hiçbir şey yapamayacağından telefon açılmayabilir. İyi şanlar.

Один комментарий к “Samsung telefon siyah ekran ama çalışıyor”

Добавить комментарий