Trending

Samsung A24’te ekran görüntüsü nasıl alınır (2 yol)

samsung a24 için ekran görüntüsü

Bir Samsung a24 telefon satın alarak, şüphesiz er ya da geç bir ekran görüntüsü almanız gerekecek — bu, bir resmi paylaşmanın en iyi yoludur.

Bununla ilgili bir sorun yok. Yazılımların gelişmesiyle birlikte ekran görüntüsü alma yeteneği de buna paralel olarak artıyor.


Samsung A24’te dilerseniz kapağın arka kısmında (iPhone’dan ödünç alınmıştır) çift kullanarak da ekran yapabilirsiniz.

Ayrıca tek kelimelik “Ekran görüntüsü” diyerek bunu yapmak zor olmayacak, ancak şimdi egzotik seçeneklere dikkat etmeyeceğim, kendimi geleneksel seçeneklerle sınırlayacağım.

Ekran düğmeleri

Samsung a24, mevcut seçenek fiziksel düğmelerdir (sonraki bölümde tartışacağım simgeyle karıştırılmamalıdır).

Yöntem süslü değil, basit ve anında. 2 düğme sıkıştırıldı ve hemen serbest bırakıldı. SESSİZ VE AÇIK.

a24 üzerinde düğmeli ekran

Özellikle vurguluyorum — HEMEN YAYINLANDI. Bu bir ön koşuldur, aksi takdirde fiyasko garanti edilir ve yorumlarda “ilk yöntemi alamam” satırları çıkar.

Yöntem kanıtlanmıştır ve tüm Samsung A24 modellerinde çalışmaktadır. Sadece bu işi anında yapın ve her şey yoluna girecek.

Ekran görüntüsü simgesi

Eminim birçok kişi Samsung a24 tek bir simgeye tıklayarak (Huawei Redmi’de olduğu gibi) ekran görüntüsü alma seçeneğiyle ilgilenecektir.

Seçenek basittir, ancak bir at nalı veya daha doğrusu bu işlevin etkinleştirilmesini gerektirecektir. Nedense Korece bunu yalnızca varsayılan olarak ayarlamakla kalmadı, hatta biraz sakladı.


Ayarlarda gizlenir ve oraya ulaşmak için en az 4 dokunuş yapmanız gerekir. Bu nedenle, ilk adım ayarlara geçmektir.

Ardından, özel özellikler bölümünü arayın ve dokunun. Onu bulmak kolaydır — ekranı aşağı kaydırın ve küçük yeşil bir adam arayın.

samsung özel özellikler

Şimdi aynısını koordinasyonu artırarak yapın.

bozulmuş koordinasyon ve hareket samsung

Ardından, gelişmiş ayarları etkinleştirin.

ek menü samsung a24

Ardından ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfada Windows logo tipi ikonuna tıklayın. Orada olacak ve onu hareket ettirebilirsin.

ekran görüntüsü simgesi

Hepsi bu kadar — simgeye dokunmaya devam ediyor.

a24 üzerindeki simgenin ekran görüntüsü

Bir dahaki sefere başka bir şey yapılandırmanıza gerek yok, her şey zaten yapıldı.

Samsung a24 ekran görüntüleri nerede saklanır

Belki de bu satırlar gereksizdir, çünkü bugün neredeyse herkes telefondaki tüm resimlerin galeride bulunabileceğini zaten biliyor. Samsung a24 bir istisna değildir. Galeri dışında başka yerler de var. Örneğin, Google Fotoğraflar uygulaması.

Ayrıca «DCIM» -> «Ekran Görüntüleri» sistem dosyalarındaki yol boyunca ekran görüntüsünü bulun. Neden bunun hakkında yazdım.


Gerçek şu ki, bir ekran yaptıktan sonra, onunla çok sık başka eylemler yapmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle, her deponun kendi özelliği olduğundan, her şey galeriden yapılamaz.

Örneğin bir bilgisayarda galerileri kablo ile bağlarsanız PC’ye ne taşıyacağınızı bulamazsınız. Bu sadece «Ekran Görüntüleri» klasöründen yapılabilir. Ve bu tür birçok durum var. İyi günler.

Добавить комментарий