Trending

Samsung a12 fps düşüşü nasıl kaldırılır

Bazılarınız Samsung’a eşlik eden tüm GOS (Oyun Optimizasyon Hizmeti) tartışmasına aşina olabilir. Denizaşırı çevrimiçi forumlarda başladı ve medya hikayeyi ele geçirdiğinde sosyal medyada biraz patladı.

Kısacası hikaye, Samsung a12’nin GOS’unun mobil oyunlarda fps performansını belki biraz agresif bir şekilde düşürmesiydi.

Karanlık GOS tartışmasını takip eden protestolardan sonra Koreli, bu memnun olmayan Samsung a12 alıcılarına istediklerini verdi.


Şirket, kullanıcıların GOS’u tamamen devre dışı bırakmasına olanak tanıyan bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı.

Yalnızca bu güncelleme, yalnızca One UI 4.1 ile Samsung a12’de mevcuttur. Bu nedenle, cihazınızın olası fps’sini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, GOS’u nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

One UI 4.1 ile samsung a12’de GOS nasıl devre dışı bırakılır

One UI 4.1 telefonunuzda GOS’u devre dışı bırakmak için Game Launcher uygulamasını açın.

Samsung a12 için Oyun Başlatıcı

Ardından aşağıdaki 3 çizgiye tıklayın.

ek oyun ayarı

Game Booster seçin.

Samsung a12 için Game Booster

Labs gidin.

Laboratuvarlara git

«Alternatif Oyun Performans Yönetimi»ni etkinleştirin.

Alternatif Oyun Performans Yönetimi'ni etkinleştirin

Akılda tutulması gereken en önemli şey, modern işlemcilerin, termal sınırlarına zorlandığında performansı düşüren güvenlik sistemlerine sahip olmasıdır — bu, kontrol edilmezse bazı mobil oyunların yapabileceği bir şeydir.

Bu nedenle, GOS’u devre dışı bıraksanız bile telefonunuzun işlemcisi ısınmaya devam edecek ve kararmayı önlemek için gerektiğinde performansı yavaşlatacaktır. Aradaki fark, bunu GOS’tan farklı metriklerde başarmasıdır.

Koreli, GOS’un biraz daha agresif olup olmayacağını merak ediyor olabilir, ancak GOS’un pil ömrü için performanstan ödün vermeyi de düşündüğünü belirtmekte fayda var.


Sistem performans, sıcaklık ve güç verimliliğini dengelemeye çalışır, ancak GOS’u devre dışı bırakırsanız uzun vadede en iyi performansın garanti edilmediğini belirtmekte fayda var.

Telefonunuzun içi ısınmaya ve CPU daralmaya başlamadan kısa süreliğine daha iyi performans alabilirsiniz. Benzer şekilde, yakınınızda bir şarj cihazı veya telefonunuzu şarj etmenin bir yolu yoksa ve pilden tasarruf etmek istiyorsanız GOS’u açmayı düşünün.

Bu deneysel bir özelliktir, bu yüzden denemekten çekinmeyin, ancak her zaman işe yaramayabileceğini unutmayın. İyi günler.

Samsung fps düşüşleri nasıl kaldırılır

Добавить комментарий