Trending

Samsung A05 ekran görüntüsü nasıl alınır (4 yol)

Samsung A05 ekran görüntüsü

Koreli, Samsung A05 avucunuzun kenarıyla ekranın ekran görüntüsünü alma işlevini hiçbir zaman eklememiş olmasına rağmen, bunun başka birçok yolu var.

Size Samsung A05 ekran görüntüsü almak için dört seçenek göstereceğim, ancak daha egzotik olanları kullanmak da mümkün.

Mesela sesinizle, hatta dokunarak ama Çinlilerin cihazlarında yaptığı gibi üç parmağınızla bunu yapamazsınız.


Kore devi için geleneksel olduğu söylenebilecek düğmelerin klasik yolunu, varsayılan olarak bir simge ve iki simge gizlenerek göstereceğim.

İlk yol

Düğmelerle eski geleneksel yöntemle başlayalım. Samsung A05 düğmeleri kullanarak ekran görüntüsü almak için iki düğmeyi basılı tutmanız gerekir.

Samsung A05 düğmelerin yer aldığı ekran görüntüsü

Bu sesi azaltmak ve arttırmak içindir. Aynı anda kelepçeleyip hemen serbest bırakmak sıkıcıdır; bu gereklilik ihlal edilemez.

Parmaklarınızı bir saniyeden fazla tutun, hiçbir şey olmayacak. Eskiden bunun ertelenmesi gerekiyordu ama şimdi tam tersi.

Her şeyi doğru yaptığınızın kanıtı, ekranın alt kısmında düzenleme, kaydırma ekranı oluşturma vb. seçeneklerin bulunduğu bir panel olacaktır.

İkinci yol

İkinci yöntem özeldir. Diğer üreticiler bu işlevi uzun süredir akıllı telefonlarına entegre etse de, bunu ilk kullanan Koreli oldu.

Bunu kullanarak simgeye tıklayarak Samsung A05 ekran görüntüsü alabilirsiniz. Varsayılan olarak yalnızca simge gizlenir.

Samsung A05 simgesinin ekran görüntüsü

Bu simgeyi hızlı erişim menüsüne sürüklemeniz gerekir. Bunun için ekranı iki kez yukarıdan aşağıya doğru çekin ve sağ üstteki üç noktaya tıklayın.

Daha sonra düğmeleri değiştirin. Orada ekran görüntüsü simgesini bulun, parmağınızı üzerinde tutun ve aşağı sürükleyin. Sonunda gerekli olmasa da “Bitti” butonuna tıklayarak onaylayın.

Üçüncü yol

Bu, Samsung A05 ekran görüntüsü almak için en sevdiğim seçenek, ancak onlar yüzünden değil. Bunu kullanarak çok iyi ek özellikler elde edeceksiniz.

Bunlardan biri, simgeyi sağa çekmeden, yalnızca ona dokunarak çağrı almaktır, ancak başka birçokları da vardır.

Samsung A05 simgesinin ekran görüntüsü

Amaç, özel özellikler bölümündeki ek menüyü etkinleştirmektir. Ardından hareketli bir simge görünecektir.

Ekranın yan tarafına takılabilir ve size engel olmaz. Bunu yapmak için, yalnızca ek menüyü etkinleştirmeniz gerekmez, aynı zamanda ona gitmeniz gerekir ve orada yukarıda belirtilen parametreleri bulacaksınız.

Dördüncü yöntem

Dördüncü yöntemin özü, sağ taraftaki EDGE tarafı geri çekilebilir panelinin ayarlarını değiştirmektir.


Ekran ayarlarına gidip “kenar paneli” bölümüne gitmeniz gerekiyor. Oradaki simge çubuğunu değiştirin.

İlki yerine kuşu üçüncünün karşısına koyup ilkinden çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra paneli çekip (açtığınızda) listedeki ikinci simge “Ekran Görüntüsü” simgesi olacaktır.

Kenar panelinden Samsung A05 ekran görüntüsü

Aslında paylaşmak istediğim tek şey buydu. Eşit derecede endeksli başka yöntemler de var, ancak bunlar hakkında bir sonraki yazıda.

Добавить комментарий