Trending

3 sprawdzone powody dla których ikony zniknęły z pulpitu na Androidzie i jak je przywrócić

Brakujące ikony na pulpicie Androida

Ikony pulpitu Androida mogą zniknąć z różnych powodów i można je przywrócić, umieszczając je z powrotem na swoim miejscu.

Otchłanią mogą być ikony przedniego aparatu, sms, telefon, menu, połączenie, wiadomość, play market, przełączanie kamer, galeria, internet, latarka, download, YouTube, ustawienia, viber (viber), skype, wi-fi, mikrofon , napisy imienne, ikony, notatki itp.

Najczęstszym powodem jest przeniesienie aplikacji na kartę pamięci. Po ponownym uruchomieniu mogą zniknąć.


Drugim powodem jest przypadkowe usunięcie. Ekran Androida jest bardzo wrażliwy i być może nie przypadkowo usunąłeś ikonę, a nawet aplikację.

Trzecim powodem jest spontaniczny ruch ikon. Na telefonie z Androidem łatwo jest przypadkowo przenieść ikonę na pulpicie, na przykład do folderu, który jest tworzony automatycznie.

Inne, rzadkie opcje nie są wykluczone. Jeśli powód wpisu nie został uwzględniony, daj mi znać w komentarzach, a my znajdziemy rozwiązanie.

Jak odzyskać brakujące ikony na pulpicie: przyczyna leży na dysku flash

Aby przywrócić ikony Androida, które zniknęły z powodu przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, musisz przenieść je z powrotem do pamięci telefonu.

Uwaga: piszę w oparciu o smartfon Samsung Galaxy z zainstalowanym systemem Android 6.0.1, więc Twoja konfiguracja jest niewielka, ale może się różnić.

Jeśli szukasz rozwiązania w sieci, zostaniesz poproszony o zakup szybszego dysku flash — dziesięć lub co najmniej siedem, ale ta procedura praktycznie nie rozwiązuje problemu.

Jeśli możesz przenieść plik do pamięci telefonu, a ikona wróciła, świetnie, jeśli nie, usuń aplikację i zainstaluj ją ponownie, tylko teraz w pamięci telefonu (wyjmij pendrive podczas instalacji).

To, co opisano w tej sekcji, dotyczy ikon innych firm. Przy wbudowanej oczywiście ta opcja nie będzie działać. Jak je przywrócić — więcej na ten temat poniżej.

Jak przywrócić wbudowane ikony aplikacji, jeśli zniknęły z pulpitu

Wbudowane ikony zawierają ikony, które mogą zniknąć: powiadomienia SMS, aparat, telefon, menu, Play Market, galeria, Internet, YouTube, ustawienia, notatki itp.

Tych programów nie można usunąć (możesz, jeśli zmodyfikujesz oprogramowanie układowe — ustaw prawa roota).

Prawie zawsze znikają z powodu przypadkowego przeniesienia lub usunięcia i znikają tylko z pulpitu, ale zawsze pozostają w menu.

Dlatego jeśli tak jest w Twoim przypadku, przejdź do menu (zwykle jest to biała ikona z dziewięcioma czarnymi kropkami) i poszukaj w nim ikony.

ikony menu Androida

Następnie naciśnij ikonę palcem, przytrzymaj przez 2-3 sekundy, a następnie możesz przeciągnąć ją na pulpit (pozostanie również w menu).

Na niektórych urządzeniach ikona wydaje się przyklejać do palca, ale nie można zdjąć palca z ekranu, w przeciwnym razie trzeba będzie powtórzyć procedurę.

W ten sposób możesz szybko przywrócić brakującą ikonę — przywrócić ją na swoje miejsce, tak jak była wcześniej.

Co zrobić, jeśli ikona zniknie i nie możesz jej znaleźć w menu: jak ją przywrócić

Tak, czasami nie można znaleźć ikony. Ponieważ? Ponieważ jeśli ikony nie rozdzielają się podczas przenoszenia (nawet losowo), utworzy własny folder i zmieści się tam. Na przykład, jak na poniższym rysunku.

ikony Androida zniknęły w folderze

Następnie otwórz folder (zastosuj go) i przeciągnij go na pulpit, korzystając z metody opisanej powyżej.

UWAGA: dokładnie sprawdź ekran swojego smartfona lub tabletu, w przeciwnym razie możesz nie zauważyć folderu.

UWAGA: Tworzenie takich folderów to świetny sposób na zmniejszenie liczby rzadko używanych ikon (niektóre mają ich setki i można się zgubić na ekranie).

Brakujące ikony — ciekawy sposób szybkiego przywracania

Możesz zwrócić brakujące ikony w inny sposób — za pomocą aplikacji uruchamiających.


Opracowano wiele programów uruchamiających, ale większość z nich spieszy się, dlatego zawierają błędy.

Добавить комментарий