Trending

Realme 6 pro / c11 / c21 / c3 / c15 / 8 pro / 7 pro ekranı neden açılmıyor

dünyayı içermez

En başından beri başsağlığı dileklerimi iletmek isterim. realme 6 pro, c11, c21, c3, c15, realme 6 pro, realme 8 pro, realme 7 pro veya 6i telefon açılmadığında ne kadar tatsız bir his olduğunu çok iyi biliyorum.

Neden kesin bir cevap yok, çünkü bir şey yanmışsa ve bu dışlanmıyorsa, o zaman neden yalnızca teşhis yoluyla belirlenir, ancak size de iyi haberlerim var.


Diyarın çok büyük bir kısmı bir hevesle açılmaz. Bunun nedeni negatif yükün birikmesidir ve daha seyrektir, ancak yine de bir yazılım arızası neden olabilir.

Bu son iki nokta kendi başınıza ortadan kaldırılabilir ve şimdi size bu gibi durumlarda ne yapacağınızı göstereceğim.

Realme telefonu açmaya zorlama

Bölge telefonunun zorla açılması, özellikle sistem çökmelerinden kaynaklanıyorsa, potansiyel olarak birçok sorunu çözer.

Ardından telefon sisteminin zorunlu bir güncellemesi var. İşte yapmanız gerekenler. Sesi Aç ve Güç düğmesine basın. 10 saniye boyunca bırakmadan aynı anda basın (genellikle 8 yeterlidir).

zorla realme'yi etkinleştir

Bir logo görünürse (Realme yazısı), başarılı bir indirme işleminin devam etme ve her şeyin daha önce çalıştığı gibi çalışma olasılığı çok yüksektir.

Realme ne yapacağımı açmıyor

Yukarıdaki talimat rahatlatıcı bir sonuç getirmediyse sabırlı olun. Realme C11’iniz veya başka bir cihazınız açılmadığında yaşadığınız acıyı anlıyorum.

Realme telefonunuz hala açılmıyorsa, lütfen yeterli şarj olduğundan emin olun ve gerekirse en az 30 dakika şarj edin ve ardından telefonunuzu açmayı deneyin ve açılıp açılmadığını kontrol edin.

Çoğu durumda, sorun telefondan çok şarj kablosundaydı. Onun durumunda bile, bir sorunla karşı karşıya kalmanızın birçok nedeni olabilir.


Kırılma — Paket içerisindeki orijinal kabloların dahi belirli bir çekme dayanımına sahip olduğu bilinmektedir. Hasarlı ise hemen değiştirilmesi tavsiye edilir.

Kordon Desteklenmiyor — Yakın zamanda değiştirdiğiniz, ancak Realme’niz tarafından desteklenmediği zaman başka bir yaygın sorun ortaya çıkar.

Akıllı telefon üreticisi tarafından sağlanan orijinallerin kullanılması her zaman önerilir.

Kablo uymuyor — şarj cihazının bağlantı noktasından düşmesi bugünlerde yaygın bir olaydır.

Bu, uzun süreli kullanımdan sonra orijinal kablolarda meydana gelebilir. Bu nedenle, artık uymuyorsa, mümkün olan en kısa sürede değiştirmek en iyisidir.

Kablodan sonra, adaptörün kendisine neden olabilecek bir sonraki sorun. Şarj kablosunda olduğu gibi, adaptör de bazen sorunlarla karşılaşabilir.

Görsel olarak bakarak sorunu anlayamayabiliriz o yüzden adaptörü kontrol etmemiz gerekiyor. Öğrenmenin en iyi yolu, farklı adaptörleri denemek ve telefonunuzun realmi’yi açıp açmadığını görmek. Resmi üreticiden desteklenen orijinal bir adaptör satın almak her zaman daha iyidir.

Yapabileceğiniz son şey, telefonunuzu kurtarma modunda başlatmaktır. Bunu yapmak için, akıllı telefon açılıncaya kadar güç düğmesini ses kısma tuşuyla aynı anda basılı tutun.

Bunu başarılı bir şekilde yaptıysanız, artık kurtarma modundasınız, ses açma/kapama tuşları ile seçenekler arasında gezinebilir ve güç düğmesi ile seçenekleri seçebilirsiniz. Şimdi ses tuşlarını kullanarak önbellek bölümünü temizlemek için gidin ve güç düğmesine basarak seçin.

Telefonunuzun önbelleği temizlenecek ve yeni önbellek dosyaları oluşturulacaktır. Bir sonraki adımda, telefonunuzu birkaç saniye kapatmalı ve ardından tekrar Güç düğmesine basmalısınız.

Bu başarısız olursa, yukarıda bahsettiğim son yöntemi denemelisiniz. Bunu yapmak için, daha önce olduğu gibi düğmeleri tekrar basılı tutun.

Sesi kısma tuşuyla gücü açın, ancak şimdi ses tuşlarını kullanarak «verileri sil» seçeneğini seçmeniz ve güç düğmesine basarak seçmeniz gerekiyor.

realme c11 güç problemlerini çözün

Artık cep telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Son adımda, tekrar açmayı deneyin. Umarım sorununuz artık çözülmüştür.

Добавить комментарий