Trending

Dlaczego bateria xiaomi redmi note 10 pro szybko się wyczerpuje

xiaomi redmi note 10 pro i bateria

W Xiaomi Redmi Note 10 Pro inne Redmi 10 są zdecydowanie bardzo atrakcyjnymi zakupami w swoim przedziale cenowym i oferują funkcje oraz doskonałe wrażenia, które nie mają sobie równych u konkurencji.

Ich imponująca specyfikacja obejmuje takie rzeczy, jak potężne procesory Snapdragon, przyzwoity aparat i ultraszybkie wyświetlacze HDR+ AMOLED o częstotliwości odświeżania do 120 Hz.

Podczas gdy większość opinii na temat Redmi 10 była pozytywna zarówno od recenzentów, jak i użytkowników, urządzenie w rzeczywistości nie jest pozbawione problemów, z których większość jest obecna od pierwszego dnia.


Należą do nich migotanie ekranu, problemy z czujnikiem zbliżeniowym, błąd Wi-Fi, brak reakcji ekranu dotykowego, brak funkcji MIUI, problemy z Widevine, nagrzewanie się, a ostatnio problemy z mikrofonem podczas połączeń.

Jednak jednym z problemów zgłaszanych jako poważny problem po ostatniej aktualizacji jest zużycie baterii.

Kilku właścicieli urządzeń zgłosiło, że po MIUI 12.5 Redmi Note 10 Pro nie może pracować nawet przez cały dzień. Dzieje się tak, mimo że telefon jest używany tylko do lekkich rzeczy.

Bateria pogorszyła się wraz z MIUI 12.5. Czy żywotność baterii jest gorsza dla wszystkich, czy tylko dla mnie? Przy moim wcześniejszym użytkowaniu telefon wytrzymał 2, teraz wytrzymuje nawet 1 dzień.

Używam redmi note 10 pro i redmi 10, ale nawet przy bardzo lekkim użytkowaniu… wielu pisze kupno produktów redmi

Wyraźnie wzrosło również nocne rozładowanie baterii. Kilku użytkowników zgłosiło, że po przebudzeniu stwierdzają, że ich bateria jest prawie pusta w 25%. Idealnie powinno to być około 5%.

Dlaczego 5%, podczas gdy np. w Samsungach a52 czy m52 sf night rozładowanie wynosi 0% przy tej samej baterii. Ponieważ ich procesory nie są energooszczędne.

Na szczęście moderator forum mówi teraz, że już zgłosił problem i że użytkownicy powinni poczekać na nadchodzące aktualizacje.

Nawiasem mówiąc, poniżej znajduje się korespondencja forum z twórcami tych urządzeń. Każdy zainteresowany może przeczytać.

Teraz jest prawdopodobne, że następna wersja MIUI 12.5 będzie zawierać dalsze optymalizacje w celu wygładzenia nierównych krawędzi.

W międzyczasie możesz wypróbować następujące obejścia sugerowane przez użytkowników.

Obejścia problemów z rozładowaniem baterii Redmi Note 10 Pro

Przywracanie ustawień fabrycznych: MIUI 12.5 to ważna aktualizacja, a moderatorzy forum nieustannie zalecają użytkownikom resetowanie urządzeń w przypadku jakichkolwiek problemów. Można to zrobić poprzez „Ustawienia” -> „Informacje o telefonie” -> „Resetuj ustawienia”.


Sama noc wyczerpała około 17-20% baterii, a telefon był zawsze ciepły, potem przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i bateria działa teraz dobrze. Rozładowanie baterii wynosi około 1% w ciągu 4 godzin bez użycia.

Ogranicz aplikacje działające w tle: Można to zrobić, przechodząc do Ustawienia -> Bateria -> Oszczędzanie baterii aplikacji.

Stamtąd wybierz aplikacje, których często nie używasz, i zmień ustawienie tła na „Ogranicz aplikacje działające w tle” lub „Ogranicz aktywność w tle”. Po wyłączeniu aplikacji działających w tle bateria działa lepiej.

Będziemy nadal monitorować dalsze postępy w zakresie problemów z rozładowaniem baterii, które nękały Redmi Note 10 Pro i Redmi 10, więc bądź na bieżąco z naszym dedykowanym narzędziem do śledzenia błędów MIUI 12.5.

Redmi Note 10 ma również wpływ na problemy z rozładowaniem baterii i to również zostało potwierdzone. Nie jest jasne, czy wersja, której dotyczy problem, to MIUI 12 czy MIUI 12.5, ale w każdym razie problem powinien zostać wkrótce rozwiązany.

Добавить комментарий